Stifternes kapitalforvaltning

Læs kapitalforvaltningens vedtægter her.

Se liste over referater her

Læs nyhedsbrevene her

Se regnskaber her

Investeringspolitik

Bestyrelsen

Liste over repræsentanter til bestyrelsen for fælles kapitalforvaltning fra de forskellige stifter

Aalborg Stift 
repræsentant i bestyrelsen Jørgen Nielsen (formand), Tryvej 91, Try, 9330 Dronninglund, tlf. 98 84 31 89/25 44 75 02, e-mail: joergen.nielsen.try@gmail.com

suppleant
Villy Steen Møller, Istedvej 37, 9900 Frederikshavn, tlf. 98 42 06 81/ 24 40 71 33, e-mail: vismo@mail.dk

Roskilde Stift 

repræsentant i bestyrelsen Kirsten Vej Petersen, Skovvej 14, Algestrup, 4682 Tureby, e-mail: kirsten.vej.petersen@koege.dk

suppleant
Anders Christensen, Syrenvej 9, 4360 Kirke Eskilstrup, e-mail: syrenvej@gmail.com.

Fyens Stift 
repræsentant i bestyrelsen Erik Buch, Øster Møllevej 11, 5600 Fåborg, tlf.: 62 61 00 46, ebuch@stofanet.dk

suppleant
Jens Hebsgaard, Møllevejen 68, 5960 Marstal, tlf.:29 29 40 04, jens@hebsgaard.net

Københavns Stift

repræsentant i bestyrelsen Ole Erhardt Pagels, Lille Strandvej 18 H, 1. tv., 2900 Hellerup, tlf.: 39 62 96 89, e-mail ole.pagels@gmail.com

suppleant
Anette Kaas, Åbakken 10, 3700 Rønne, tlf.: 56 95 41 17, e-mail: a-kaas@mail.dk

Viborg Stift

repræsentant i bestyrelsen Christen Østergaard, Lupintoften 69, 7430 Ikast, tlf.: 97 15 42 11, e-mail: chr@famoestergaard.dk

suppleant
Jens Erik Larsen, Bambushøjen 4, 8800 Viborg, tlf.: 86 67 34 34/22 75 18 96, jelcon@jelcon.dk

Aarhus Stift 
repræsentant i bestyrelsen (Anders) Jørgen Lundsberg, Rævebakken 9, Nr. Onsild, 9500 Hobro, e-mail: bjl@os.dk, (kaldet Jørgen Lundsberg)

suppleant Tom Ebbe Jakobsen, Højervej 7, 8600 Silkeborg, tej@hhfvuc.dk

Helsingør Stift

repræsentant i bestyrelsen Eli Hagerup, Hyrdeengen 353, 2625 Vallensbæk, tlf. 43 64 34 86/26 25 34 86, e-mail: eli@hagerup-privat.dk

suppleant
Hans-Henrik Nielsen, Møllemosen 75, 2760 Måløv, tlf.: 44 97 32 56/21 27 02 58, e-mail: hhnie@outlook.com

Lolland-Falster Stift

repræsentant i bestyrelsen Ebbe Balck Sørensen, Stubberupvej 12, 4880 Nysted, tlf. 54 87 15 62/50 43 65 01, e-mail: balck-soerensen@post.tele.dk

suppleant
Knud-Erik Rasmussen, Maribovej 129, Våbensted, 4990 Sakskøbing, tlf. 40 50 50 25, e-mail: ker129@anarki.dk

Haderslev Stift

repræsentant i bestyrelsen Niels Hørlyck, Jacobsmindevej 5, 8722 Hedensted, tlf. 75 89 29 59/   26 16 96 00, e-mail: horlyck@hafnet.dk

suppleant Ebbe Ejlertsen, Fiskervænget 8, st. tv., 6400 Sønderborg, tlf.: 30 29 78 54, ejlert@stofanet.dk

Ribe Stift

repræsentant i bestyrelsen Jens Kirk, Hebolgårde 2, Velling, 6950 Ringkøbing, tlf.: 97 32 36 20/21 40 26 72, brjekirk@hotmail.com

suppleant
Hans Christian Dalgaard Hansen, Nøddelunden 34, 6800 Varde, tlf.: 75 22 47 04, hc@dalgard-hansen.dk